MLG Oz Limited (ASX:MLG)
0.6900
0.00 (0.00%)
May 27, 2026, 4:10 PM AEST
MLG Oz Revenue
MLG Oz had revenue of 287.24M AUD in the half year ending December 31, 2025, with 26.89% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 562.67M, up 7.93% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, MLG Oz had annual revenue of 548.30M with 15.47% growth.
Revenue (ttm)
562.67M
Revenue Growth
+7.93%
P/S Ratio
0.19
Revenue / Employee
594.16K
Employees
850
Market Cap
106.91M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 548.30M | 73.45M | 15.47% |
| Jun 30, 2024 | 474.85M | 91.00M | 23.71% |
| Jun 30, 2023 | 383.84M | 94.07M | 32.46% |
| Jun 30, 2022 | 289.78M | 31.96M | 12.40% |
| Jun 30, 2021 | 257.81M | 49.22M | 23.60% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mitchell Services | 199.80M |
| Sunshine Metals | 650.37K |
| Dreadnought Resources | 270.15K |
| Argosy Minerals | 179.48K |
| Bellavista Resources | 162.66K |
| Resolution Minerals | 95.21K |
| Aldoro Resources | 40.98K |
| Stellar Resources | 30.25K |
MLG Oz News
- 2 months ago - MLG Oz Slides: Investor presentation - Filings
- 3 months ago - MLG Oz Earnings Call Transcript: H1 2026 - Transcripts
- 3 months ago - MLG Oz Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 3 months ago - MLG Oz Slides: H1 2026 - Filings
- 6 months ago - MLG Oz Transcript: AGM 2025 - Transcripts
- 6 months ago - MLG Oz Slides: FY 2025 - Filings
- 7 months ago - MLG Oz Slides: Investor Presentation - Filings
- 10 months ago - MLG Oz Earnings Call Transcript: H2 2025 - Transcripts