MinRex Resources Limited (ASX:MRR)
0.0175
+0.0005 (2.94%)
Apr 2, 2026, 3:13 PM AEST
MinRex Resources Revenue
MinRex Resources had revenue of 17.57K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -15.65% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, MinRex Resources had annual revenue of 32.38K with 437.78% growth.
Revenue (ttm)
17.57K
Revenue Growth
-15.65%
P/S Ratio
1,797.68
Revenue / Employee
17.57K
Employees
1
Market Cap
31.59M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 32.38K | 26.36K | 437.78% |
| Jun 30, 2024 | 6.02K | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Galileo Mining | 930.68K |
| Lincoln Minerals | 601.72K |
| Alliance Nickel | 426.23K |
| Richmond Vanadium Technology | 374.79K |
| S2 Resources | 137.19K |
| Kali Metals | 116.73K |
| Heavy Minerals | 40.65K |
| Mont Royal Resources | 36.70K |