NH3 Clean Energy Limited (ASX:NH3)
0.0790
-0.0040 (-4.82%)
Apr 2, 2026, 3:59 PM AEST
NH3 Clean Energy Revenue
NH3 Clean Energy had revenue of 100.00 AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -93.27% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, NH3 Clean Energy had annual revenue of 100.00, down -93.67%.
Revenue
100.00
Revenue Growth
-93.27%
P/S Ratio
563,175.38
Revenue / Employee
2.63
Employees
38
Market Cap
56.32M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 100.00 | -1.48K | -93.67% |
| Jun 30, 2024 | 1.58K | -1.80K | -53.17% |
| Jun 30, 2023 | 3.38K | 473.00 | 16.29% |
| Jun 30, 2022 | 2.90K | -1.10K | -27.39% |
| Jun 30, 2021 | 4.00K | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mastermyne Group | 206.15M |
| Legacy Iron Ore | 56.16M |
| Red Metal | 2.05M |
| Caprice Resources | 96.90K |
| Nordic Resources | 10.86K |
| Eclipse Metals | 10.56K |
| Iron Bear Resources | 8.54K |
| Rumble Resources | -88.92K |