Native Mineral Resources Holdings Limited (ASX:NMR)
0.0580
-0.0020 (-3.33%)
Apr 2, 2026, 3:45 PM AEST
ASX:NMR Revenue
Native Mineral Resources Holdings had revenue of 10.70M AUD in the half year ending December 31, 2025, with 294,011.90% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 10.70M.
Revenue (ttm)
10.70M
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
5.96
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
63.73M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | 30.67K | 30.40K | 11,216.24% |
| Jun 30, 2021 | 271.00 | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| CuFe Ltd | 96.13M |
| CZR Resources | 65.17M |
| Ionic Rare Earths | 1.62M |
| AusQuest | 548.41K |
| Mithril Silver and Gold | 387.79K |
| Bellavista Resources | 162.66K |
| Toro Energy | 100.00K |
| Estrella Resources | 26.79K |