Nordic Resources Limited (ASX:NNL)
0.1400
+0.0150 (12.00%)
Apr 2, 2026, 3:55 PM AEST
Nordic Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
52.65M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | 14.64K | -711.73K | -97.98% |
| Jun 30, 2023 | 726.37K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Image Resources NL | 80.73M |
| Venus Metals Corporation | 310.59K |
| Rapid Critical Metals | 61.45K |
| Black Canyon | 60.46K |
| Jindalee Lithium | 32.08K |
| Iron Bear Resources | 8.54K |
| Lefroy Exploration | -17.00K |
| Lachlan Star | -27.09K |