Premier1 Lithium Limited (ASX:PLC)
0.0100
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 3:50 PM AEST
Premier1 Lithium Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
9.45M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | 501.60K | 263.66K | 110.81% |
| Jun 30, 2023 | 237.93K | -320.57K | -57.40% |
| Jun 30, 2022 | 558.50K | -1.12M | -66.81% |
| Jun 30, 2021 | 1.68M | 886.72K | 111.37% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Strike Resources | 12.95M |
| Olympio Metals | 495.96K |
| Charger Metals NL | 151.71K |
| Stavely Minerals | 110.72K |
| Verity Resources | 31.02K |
| Invert Graphite | 29.57K |
| Enova Mining | 17.41K |
| eMetals | -362.00 |