Truscott Mining Corporation Limited (ASX:TRM)
0.0750
-0.0020 (-2.60%)
May 27, 2026, 3:51 PM AEST
ASX:TRM Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
1
Market Cap
16.03M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 10.01K | -160.57K | -94.13% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Siren Gold | 9.71M |
| Gullewa | 4.51M |
| Magmatic Resources | 486.25K |
| Castle Minerals | 14.21K |
| Red Mountain Mining | 5.51K |
| Moonlight Resources | 5.44K |
| Right Resources | 2.87K |
| Manhattan Gold Corporation | -3.84K |