Ahlers AG (FRA:AAH)
0.0105
+0.0005 (5.00%)
Last updated: May 26, 2026, 8:03 AM CET
Ahlers AG Market Cap
Ahlers AG has a market cap or net worth of €136.82 thousand as of May 22, 2026. Its market cap has decreased by -31.03% in one year.
Market Cap
136.82K
Enterprise Value
n/a
Revenue
179.51M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.01
Market Cap Chart
Since April 22, 1997, Ahlers AG's market cap has decreased from 216.89M to 136.82K, a decrease of -99.94%. That is a compound annual growth rate of -22.36%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 25, 2026 | 136.82K | - |
| Dec 30, 2025 | 136.82K | 66.67% |
| Dec 30, 2024 | 82.09K | 50.00% |
| Dec 29, 2023 | 54.73K | -99.46% |
| Dec 30, 2022 | 10.06M | -43.89% |
| Dec 30, 2021 | 17.92M | -10.88% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| CCS Abwicklungs AG | 321.93K |
| AdCapital AG | 285.80K |
| Ming Le Sports AG | 277.06K |
| Sociallite US AB | 262.16K |
| Greiffenberger AG | 234.23K |
| bioXXmed AG | 222.93K |
| Sino-German United AG | 216.00K |
| tiscon AG | 200.00K |