Greiffenberger AG (FRA:GRF)
0.0812
-0.0009 (-1.10%)
Last updated: May 14, 2026, 6:16 PM CET
Greiffenberger AG Market Cap
Greiffenberger AG has a market cap or net worth of €349.58 thousand as of May 14, 2026. Its market cap has decreased by -91.64% in one year.
Market Cap
349.58K
Enterprise Value
7.81M
Revenue
61.00M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.08
Market Cap Chart
Since October 24, 2006, Greiffenberger AG's market cap has decreased from 26.62M to 349.58K, a decrease of -98.69%. That is a compound annual growth rate of -19.87%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 13, 2026 | 349.58K | -86.64% |
| Dec 30, 2025 | 2.62M | -17.98% |
| Dec 30, 2024 | 3.19M | -59.93% |
| Dec 29, 2023 | 7.96M | -29.90% |
| Dec 30, 2022 | 11.36M | -2.02% |
| Dec 30, 2021 | 11.59M | 219.35% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Manz AG | 615.07K |
| Medigene AG | 568.71K |
| sdm SE | 532.23K |
| AdCapital AG | 487.96K |
| Paion AG | 456.56K |
| iQ International AG | 447.55K |
| co.don AG | 360.77K |
| CCS Abwicklungs AG | 334.61K |