Sino-German United AG (FRA:SGU)
0.2600
0.00 (0.00%)
Last updated: May 14, 2026, 10:04 AM CET
Sino-German United AG Market Cap
Sino-German United AG has a market cap or net worth of €468 thousand as of May 14, 2026. Its market cap has increased by 30.00% in one year.
Market Cap
468.00K
Enterprise Value
n/a
Revenue
2.05M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.26
Market Cap Chart
Since February 29, 2000, Sino-German United AG's market cap has decreased from 24.45M to 468.00K, a decrease of -98.09%. That is a compound annual growth rate of -14.00%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 13, 2026 | 468.00K | 62.50% |
| Dec 30, 2025 | 288.00K | 6.67% |
| Dec 30, 2024 | 270.00K | -83.29% |
| Dec 30, 2021 | 1.62M | 69.81% |
| Dec 7, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 6, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| elexxion AG | 742.21K |
| Manz AG | 615.07K |
| Medigene AG | 568.71K |
| AdCapital AG | 487.96K |
| Paion AG | 456.56K |
| iQ International AG | 447.55K |
| Greiffenberger AG | 409.89K |
| Sociallite US AB | 385.12K |