bioXXmed AG (FRA:T5O)
0.8200
+0.0300 (3.80%)
Last updated: May 12, 2026, 9:31 AM CET
bioXXmed AG Market Cap
bioXXmed AG has a market cap or net worth of €222.93 thousand as of May 14, 2026. Its market cap has decreased by -66.88% in one year.
Market Cap
222.93K
Enterprise Value
280.93K
Revenue
20.49K
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.82
Market Cap Chart
Since December 13, 2006, bioXXmed AG's market cap has decreased from 16.12M to 222.93K, a decrease of -98.62%. That is a compound annual growth rate of -19.78%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 12, 2026 | 222.93K | 645.46% |
| Dec 30, 2025 | 29.91K | -95.56% |
| Dec 30, 2024 | 673.01K | -88.20% |
| Dec 30, 2022 | 5.70M | -69.02% |
| Dec 30, 2021 | 18.41M | -70.98% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| iQ International AG | 460.71K |
| Paion AG | 456.56K |
| Sociallite US AB | 385.12K |
| co.don AG | 360.77K |
| Greiffenberger AG | 349.58K |
| creditshelf Aktiengesellschaft | 343.41K |
| CCS Abwicklungs AG | 334.61K |
| Ming Le Sports AG | 277.08K |