Apollo Minerals Limited (ASX:AON)
0.0670
-0.0030 (-4.29%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Apollo Minerals Revenue
Apollo Minerals had revenue of 8.88K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -70.87%. This brings the company's revenue in the last twelve months to -279.53K.
Revenue (ttm)
-279.53K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
-300.63
Revenue / Employee
-279.53K
Employees
1
Market Cap
84.03M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 29.50K | -2.50K | -7.80% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mitchell Services | 199.80M |
| Element 25 | 1.88M |
| Australian Vanadium | 613.00K |
| Cauldron Energy | 499.03K |
| Diatreme Resources | 185.33K |
| Terramin Australia | 127.00K |
| Stellar Resources | 30.25K |
| Flagship Minerals | 22.88K |