Canyon Resources Limited (ASX:CAY)
0.1350
+0.0100 (8.00%)
Apr 1, 2026, 12:24 PM AEST
Canyon Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
8
Market Cap
257.76M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Red Hill Minerals | 22.99M |
| Amaero | 9.91M |
| Metal Powder Works | 2.72M |
| Northern Minerals | 1.48M |
| Boab Metals | 790.95K |
| Orion Minerals | 345.00K |
| Lotus Resources | 196.56K |
| Prospect Resources | 62.00K |
Canyon Resources News
- 6 months ago - Bauxite player Canyon Resources raising $200m - The Australian Financial Review
- 9 months ago - Canyon Resources announces Peter Secker officially assumes CEO role - Seeking Alpha