Amaero Ltd (ASX:3DA)
0.3600
+0.0150 (4.35%)
May 18, 2026, 4:10 PM AEST
Amaero Revenue
Amaero had revenue of 7.76M AUD in the half year ending December 31, 2025, with 6,561.80% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 9.91M, up 393.65% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Amaero had annual revenue of 3.81M with 722.02% growth.
Revenue (ttm)
9.91M
Revenue Growth
+393.65%
P/S Ratio
34.61
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
343.06M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 3.81M | 3.35M | 722.02% |
| Jun 30, 2024 | 463.86K | 395.56K | 579.14% |
| Jun 30, 2023 | 68.30K | -501.53K | -88.01% |
| Jun 30, 2022 | 569.83K | 65.69K | 13.03% |
| Jun 30, 2021 | 504.14K | 387.56K | 332.43% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Red Hill Minerals | 22.99M |
| Australian Strategic Materials | 10.10M |
| Metal Powder Works | 2.72M |
| Pacific Lime and Cement | 1.52M |
| Waratah Minerals | 799.88K |
| Centaurus Metals | 630.74K |
| Canyon Resources | 426.97K |
| Tungsten Mining NL | 85.50K |
Amaero News
- 5 days ago - Amaero management to meet with Lake Street - TheFly
- 26 days ago - Amaero Shares Investor Briefing Recording - GlobeNewsWire
- 27 days ago - Amaero Releases Quarterly Activities Report for the Period Ending March 2026 - GlobeNewsWire
- 27 days ago - Amaero Earnings Call Transcript: Q3 2026 - Transcripts
- 4 weeks ago - Q3 FY2026 Investor Webinar - GlobeNewsWire
- 5 weeks ago - Amaero Signs Supplier Agreement With A $7.8 Million Order For Titanium Powders - GlobeNewsWire
- 2 months ago - Amaero management to meet with Lake Street - TheFly
- 2 months ago - Amaero nominates Tim Johnson for board of directors - TheFly