Caprice Resources Limited (ASX:CRS)
0.0770
-0.0080 (-9.41%)
Apr 2, 2026, 3:57 PM AEST
Caprice Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
53.89M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 3.71K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 10.53K | 527.00 | 5.27% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mastermyne Group | 206.15M |
| Legacy Iron Ore | 56.16M |
| Red Metal | 2.05M |
| Aguia Resources | 493.96K |
| Nordic Resources | 10.86K |
| Iron Bear Resources | 8.54K |
| NH3 Clean Energy | 100.00 |
| Rumble Resources | -88.92K |