Cauldron Energy Limited (ASX:CXU)
0.0430
+0.0020 (4.88%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Cauldron Energy Revenue
Cauldron Energy had revenue of 522.89K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 42.25% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 499.03K. In the fiscal year ending June 30, 2025, Cauldron Energy had annual revenue of 30.49K, down -29.38%.
Revenue (ttm)
499.03K
Revenue Growth
-29.38%
P/S Ratio
175.52
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
87.59M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 30.49K | -12.69K | -29.38% |
| Jun 30, 2024 | 43.18K | 28.10K | 186.35% |
| Jun 30, 2023 | 15.08K | 14.24K | 1,686.61% |
| Jun 30, 2022 | 844.00 | 843.00 | 84,300.00% |
| Jun 30, 2021 | 1.00 | -1.42K | -99.93% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Image Resources NL | 22.05M |
| Loyal Metals | 482.00K |
| VRX Silica | 129.95K |
| Patagonia Lithium | 13.44K |
| G11 Resources | 7.50K |
| DeSoto Resources | 1.25K |
| Lefroy Exploration | -17.00K |
| Cobalt Blue Holdings | -942.00K |