Eastern Resources Limited (ASX:EFE)
0.0330
+0.0020 (6.45%)
Apr 1, 2026, 3:58 PM AEST
Eastern Resources Revenue
Eastern Resources had revenue of 62.25K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -33.06%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 124.51K, down -29.31% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Eastern Resources had annual revenue of 147.20K, down -20.09%.
Revenue (ttm)
124.51K
Revenue Growth
-29.31%
P/S Ratio
34.36
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
4.28M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 147.20K | -37.01K | -20.09% |
| Jun 30, 2024 | 184.21K | 112.52K | 156.98% |
| Jun 30, 2023 | 71.68K | 71.66K | 311,560.87% |
| Jun 30, 2022 | 23.00 | -14.00 | -37.84% |
| Jun 30, 2021 | 37.00 | -2.16K | -98.32% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Stelar Metals | 214.92K |
| Earths Energy | 169.62K |
| Desert Metals | 119.42K |
| Cooper Metals | 62.29K |
| Sabre Resources | 39.76K |
| Golden Mile Resources | -4.29K |
| Parabellum Resources | -12.04K |
| C29 Metals | -14.59K |