Galan Lithium Limited (ASX:GLN)
0.4350
+0.0050 (1.16%)
May 22, 2026, 4:10 PM AEST
Galan Lithium Revenue
Galan Lithium had revenue of 6.14K AUD in the twelve months ending December 31, 2025. In the fiscal year ending June 30, 2025, Galan Lithium had annual revenue of 6.14K.
Revenue
6.14K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
89,193.45
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
547.65M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 6.14K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 3.62K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 2.51K | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Aeris Resources | 590.62M |
| Aurelia Metals | 387.92M |
| New Murchison Gold | 17.96M |
| Jupiter Mines | 9.45M |
| ioneer | 983.48K |
| Sovereign Metals | 286.14K |
| St George Mining | 102.72K |
| Magnetic Resources NL | 9.11K |
Galan Lithium News
- 24 days ago - Quarterly Activities Report March 2026 - Accesswire
- 24 days ago - Galan Lithium Earnings release: Q3 2026 - Filings
- 24 days ago - Galan Lithium Earnings release: Q3 2026 - Filings
- 2 months ago - Galan Lithium Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 2 months ago - Galan Lithium Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 2 months ago - Galan Lithium Slides: Investor presentation - Filings
- 2 months ago - Galan Lithium Slides: Investor presentation - Filings
- 4 months ago - Quarterly Activities Report December 2025 - Accesswire