Tungsten Mining NL (ASX:TGN)
0.2100
+0.0150 (7.69%)
May 29, 2026, 4:10 PM AEST
Tungsten Mining NL Revenue
Tungsten Mining NL had revenue of 1.13K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 28.42% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 85.50K, up 233.96% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Tungsten Mining NL had annual revenue of 106.62K with 2,420.47% growth.
Revenue (ttm)
85.50K
Revenue Growth
+233.96%
P/S Ratio
3,429.81
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
293.23M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 106.62K | 102.39K | 2,420.47% |
| Jun 30, 2024 | 4.23K | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | 20.79K | -122.69K | -85.51% |
| Jun 30, 2021 | 143.48K | -26.70K | -15.69% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Red Hill Minerals | 22.99M |
| Metal Powder Works | 2.72M |
| Pacific Lime and Cement | 1.52M |
| Northern Minerals | 1.48M |
| Waratah Minerals | 799.88K |
| Cobre | 718.27K |
| Canyon Resources | 426.97K |
| Prospect Resources | 62.00K |
Tungsten Mining NL News
- 4 weeks ago - Tungsten Mining NL Earnings release: Q3 2026 - Filings
- 3 months ago - Tungsten Mining NL Earnings release: H1 2026 - Filings
- 4 months ago - Tungsten Mining NL Earnings release: Q2 2026 - Filings
- 6 months ago - Tungsten Mining NL Transcript: Australian Rare Earths & Critical Minerals Virtual Investor Conference - Transcripts
- 6 months ago - Tungsten Mining NL Transcript: Investor Update - Transcripts
- 6 months ago - Tungsten Mining NL Press release: Investor Update - Filings
- 6 months ago - Tungsten Mining NL Slides: Investor Update - Filings
- 7 months ago - Tungsten Mining NL Earnings release: Q1 2026 - Filings