Metal Bank Limited (ASX:MBK)
0.0150
-0.0010 (-6.25%)
May 27, 2026, 4:10 PM AEST
Metal Bank Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
12.62M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | 835.00 | -105.44K | -99.21% |
| Jun 30, 2021 | 106.28K | 95.21K | 860.12% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Bulletin Resources | 532.78K |
| Peregrine Gold | 318.96K |
| Resources & Energy Group | 153.44K |
| E79 Gold Mines | 142.48K |
| Tyranna Resources | 86.85K |
| Norwest Minerals | 48.89K |
| Star Minerals | 12.47K |
| Nelson Resources | 10.96K |