Norwest Minerals Limited (ASX:NWM)
0.0110
0.00 (0.00%)
May 27, 2026, 3:56 PM AEST
Norwest Minerals Revenue
Norwest Minerals had revenue of 50.05K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 8,311.26% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 48.89K, up 8,568.09% year-over-year.
Revenue (ttm)
48.89K
Revenue Growth
+8,568.09%
P/S Ratio
243.34
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
11.90M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 86.76K | 61.66K | 245.61% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Bulletin Resources | 532.78K |
| Flynn Gold | 377.56K |
| Peregrine Gold | 318.96K |
| Resources & Energy Group | 153.44K |
| Tyranna Resources | 86.85K |
| Kalgoorlie Gold Mining | 76.10K |
| Star Minerals | 12.47K |
| Nelson Resources | 10.96K |