Ore Resources Limited (ASX:OR3)
0.0570
+0.0020 (3.64%)
Apr 2, 2026, 3:16 PM AEST
Ore Resources Revenue
Ore Resources had revenue of -25.87K AUD in the twelve months ending December 31, 2025.
Revenue (ttm)
-25.87K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
-1,777.54
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
45.99M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 40.58K | -21.53K | -34.66% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Image Resources NL | 80.73M |
| King River Resources | 18.63M |
| Venus Metals Corporation | 310.59K |
| Black Canyon | 60.46K |
| Celsius Resources | 795.00 |
| Lefroy Exploration | -17.00K |
| Lachlan Star | -27.09K |
| Cobalt Blue Holdings | -942.00K |