Promino Nutritional Sciences Inc. (CSE:MUSL)
0.0350
-0.0050 (-12.50%)
May 1, 2026, 3:52 PM EST
CSE:MUSL Market Cap
CSE:MUSL has a market cap or net worth of CAD 7.04 million as of May 1, 2026. Its market cap has decreased by -16.80% in one year.
Market Cap
7.04M
Enterprise Value
8.97M
Revenue
1.71M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
0.04
Market Cap Chart
Since June 1, 2021, CSE:MUSL's market cap has decreased from 68.92M to 7.04M, a decrease of -89.79%. That is a compound annual growth rate of -37.12%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 1, 2026 | 6.16M | 28.22% |
| Dec 31, 2025 | 4.80M | -16.55% |
| Dec 31, 2024 | 5.75M | -23.69% |
| Dec 29, 2023 | 7.54M | -16.18% |
| Dec 30, 2022 | 9.00M | -78.58% |
| Dec 31, 2021 | 42.01M | -39.05% |
| Jun 1, 2021 | 68.92M | - |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| FLUENT | 26.04M |
| Refined Energy | 21.44M |
| LIR Life Sciences | 15.33M |
| Grey Matters Health | 2.44M |
| Aequus Pharmaceuticals | 663.17K |
| Adaptogenics Health | 327.95K |
| Nirvana Life Sciences | 229.23K |
| Digicann Ventures | 120.28K |