LIR Life Sciences Corp. (CSE:SKNY)
0.5400
-0.0200 (-3.57%)
At close: May 21, 2026
LIR Life Sciences Market Cap
LIR Life Sciences has a market cap or net worth of CAD 15.05 million as of May 22, 2026.
Market Cap
15.05M
Enterprise Value
14.13M
Revenue
n/a
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
0.54
Market Cap Chart
Since November 7, 2025, LIR Life Sciences's market cap has decreased from 23.12M to 15.05M, a decrease of -34.91%. That is a compound annual growth rate of -55.24%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 21, 2026 | 15.05M | -70.49% |
| Dec 31, 2025 | 51.00M | 120.58% |
| Nov 7, 2025 | 23.12M | - |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Refined Energy | 20.12M |
| FLUENT | 17.62M |
| Promino Nutritional Sciences | 11.43M |
| Grey Matters Health | 2.17M |
| Aequus Pharmaceuticals | 663.17K |
| Adaptogenics Health | 491.93K |
| Nirvana Life Sciences | 229.23K |
| Digicann Ventures | 120.28K |