Nirvana Life Sciences Inc. (CSE:NIRV.X)
0.0100
-0.0300 (-75.00%)
At close: Apr 23, 2026
Nirvana Life Sciences Market Cap
Nirvana Life Sciences has a market cap or net worth of CAD 229.23 thousand as of May 1, 2026. Its market cap has decreased by -97.19% in one year.
Market Cap
229.23K
Enterprise Value
364.76K
Revenue
n/a
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
0.01
Market Cap Chart
Since March 17, 2022, Nirvana Life Sciences's market cap has decreased from 4.27M to 229.23K, a decrease of -94.63%. That is a compound annual growth rate of -50.96%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| Apr 23, 2026 | 229.23K | -86.67% |
| Dec 29, 2025 | 1.72M | -28.71% |
| Dec 27, 2024 | 2.41M | 150.00% |
| Dec 28, 2023 | 964.66K | -81.10% |
| Dec 19, 2022 | 5.10M | 19.58% |
| Mar 17, 2022 | 4.27M | - |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| FLUENT | 26.04M |
| Refined Energy | 21.44M |
| LIR Life Sciences | 15.33M |
| Promino Nutritional Sciences | 6.16M |
| Grey Matters Health | 2.44M |
| Aequus Pharmaceuticals | 663.17K |
| Adaptogenics Health | 327.95K |
| Digicann Ventures | 120.28K |