2invest AG (ETR:2INV)
11.40
0.00 (0.00%)
At close: Jan 6, 2026
2invest AG Market Cap
2invest AG has a market cap or net worth of €45.84 million as of May 22, 2026. Its market cap has decreased by -30.14% in one year.
Market Cap
45.84M
Enterprise Value
25.29M
Revenue
n/a
Ranking
n/a
PE Ratio
13.49
Stock Price
€11.40
Market Cap Chart
Since December 7, 2012, 2invest AG's market cap has increased from 35.90M to 45.84M, an increase of 27.68%. That is a compound annual growth rate of 1.83%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 22, 2026 | 45.84M | -27.08% |
| Dec 30, 2025 | 62.87M | -5.72% |
| Dec 30, 2024 | 66.68M | 65.71% |
| Dec 29, 2023 | 40.24M | -19.72% |
| Dec 30, 2022 | 50.12M | -32.92% |
| Dec 30, 2021 | 74.73M | -18.39% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Biotest GmbH & Co. KGaA | 1.27B |
| Darwin AG | 68.40M |
| 2invest AG | 45.84M |
| Biomark Diagnostics | 36.78M |
| Vidac Pharma Holding | 29.74M |
| Paion AG | 442.29K |
| co.don AG | 347.40K |
| bioXXmed AG | 222.93K |