Paion AG (FRA:PA8K)
0.0580
-0.0060 (-9.38%)
Last updated: May 13, 2026, 8:00 AM CET
Paion AG Market Cap
Paion AG has a market cap or net worth of €456.56 thousand as of May 14, 2026. Its market cap has increased by 300.00% in one year.
Market Cap
456.56K
Enterprise Value
n/a
Revenue
14.81M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.06
Market Cap Chart
Since March 24, 2005, Paion AG's market cap has decreased from 72.44M to 456.56K, a decrease of -99.37%. That is a compound annual growth rate of -21.30%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 13, 2026 | 413.76K | 339.39% |
| Dec 30, 2025 | 94.17K | 20.00% |
| Dec 30, 2024 | 78.47K | -45.54% |
| Dec 29, 2023 | 144.10K | -99.53% |
| Dec 30, 2022 | 30.67M | -64.52% |
| Dec 30, 2021 | 86.46M | -46.29% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| elexxion AG | 742.21K |
| sdm SE | 722.32K |
| Manz AG | 617.12K |
| Medigene AG | 559.77K |
| Sino-German United AG | 468.00K |
| iQ International AG | 460.71K |
| co.don AG | 360.77K |
| Greiffenberger AG | 349.58K |