sdm SE (FRA:75S)
0.0700
0.00 (0.00%)
Last updated: May 12, 2026, 9:00 AM CET
sdm SE Market Cap
sdm SE has a market cap or net worth of €722.32 thousand as of May 14, 2026. Its market cap has decreased by -87.07% in one year.
Market Cap
722.32K
Enterprise Value
8.48M
Revenue
40.03M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.07
Market Cap Chart
Since July 18, 2022, sdm SE's market cap has decreased from 15.21M to 722.32K, a decrease of -95.25%. That is a compound annual growth rate of -54.94%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 13, 2026 | 722.32K | -83.76% |
| Dec 30, 2025 | 4.45M | -19.86% |
| Dec 30, 2024 | 5.55M | -56.83% |
| Dec 29, 2023 | 12.86M | -2.62% |
| Dec 30, 2022 | 13.20M | -13.18% |
| Jul 18, 2022 | 15.21M | - |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Cannovum Cannabis AG | 873.61K |
| Epigenomics AG | 815.59K |
| elexxion AG | 742.21K |
| Medigene AG | 652.08K |
| Manz AG | 617.12K |
| AdCapital AG | 487.96K |
| iQ International AG | 447.55K |
| Greiffenberger AG | 409.89K |