elexxion AG (FRA:E8X)
0.0750
0.00 (0.00%)
Last updated: May 14, 2026, 10:24 AM CET
elexxion AG Market Cap
elexxion AG has a market cap or net worth of €742.21 thousand as of May 14, 2026. Its market cap has decreased by -64.29% in one year.
Market Cap
742.21K
Enterprise Value
4.90M
Revenue
301.69K
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.08
Market Cap Chart
Since October 31, 2006, elexxion AG's market cap has decreased from 13.28M to 742.21K, a decrease of -94.41%. That is a compound annual growth rate of -13.72%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 13, 2026 | 742.21K | -35.06% |
| Dec 30, 2025 | 1.14M | -34.00% |
| Dec 30, 2024 | 1.73M | -27.08% |
| Dec 29, 2023 | 2.38M | 182.35% |
| Dec 30, 2022 | 841.17K | -71.67% |
| Dec 29, 2021 | 2.97M | 50.00% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| a.i.s. AG | 1.31M |
| Coreo AG | 1.26M |
| Scout Gaming Group AB | 1.08M |
| Instant Group AG | 960.00K |
| Cannovum Cannabis AG | 873.61K |
| Epigenomics AG | 819.97K |
| sdm SE | 684.30K |
| Manz AG | 617.12K |