EV Digital Invest AG (FRA:ENG)
0.0005
0.00 (0.00%)
At close: May 25, 2026
EV Digital Invest AG Market Cap
EV Digital Invest AG has a market cap or net worth of €913 as of May 22, 2026. Its market cap has decreased by -99.92% in one year.
Market Cap
913.00
Enterprise Value
-1.42M
Revenue
3.11M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.00
Market Cap Chart
Since April 26, 2022, EV Digital Invest AG's market cap has decreased from 62.30M to 913.00, a decrease of -100.00%. That is a compound annual growth rate of -93.49%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 22, 2026 | 913.00 | - |
| Dec 30, 2025 | 913.00 | -99.97% |
| Dec 30, 2024 | 3.12M | -83.07% |
| Dec 29, 2023 | 18.42M | -21.14% |
| Dec 30, 2022 | 23.36M | -62.50% |
| Apr 26, 2022 | 62.30M | - |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Sociallite US AB | 232.00K |
| bioXXmed AG | 222.93K |
| Sino-German United AG | 217.80K |
| tiscon AG | 150.00K |
| TC Unterhaltungselektronik AG | 149.44K |
| Ahlers AG | 136.82K |
| The Social Chain AG | 73.48K |
| Sporttotal AG | 70.85K |