Auris Minerals Limited (ASX:AUR)
0.0260
-0.0070 (-21.21%)
Apr 2, 2026, 3:59 PM AEST
Auris Minerals Revenue
Auris Minerals had revenue of 50.00K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -63.50%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 44.00K.
Revenue (ttm)
44.00K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
760.28
Revenue / Employee
1.33K
Employees
33
Market Cap
33.45M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Loyal Metals | 482.00K |
| Zenith Minerals | 293.00K |
| Carnavale Resources | 178.43K |
| Rapid Critical Metals | 61.45K |
| DeSoto Resources | 1.25K |
| Lefroy Exploration | -17.00K |
| Ore Resources | -25.87K |
| Lachlan Star | -27.09K |