Celsius Resources Limited (ASX:CLA)
0.0130
-0.0010 (-7.14%)
Apr 2, 2026, 3:59 PM AEST
Celsius Resources Revenue
Celsius Resources had revenue of 795.00 AUD in the twelve months ending December 31, 2025, up 38.50% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Celsius Resources had annual revenue of 795.00 with 22.87% growth.
Revenue
795.00
Revenue Growth
+38.50%
P/S Ratio
60,823.82
Revenue / Employee
72.27
Employees
11
Market Cap
48.35M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 795.00 | 148.00 | 22.87% |
| Jun 30, 2024 | 647.00 | -25.65K | -97.54% |
| Jun 30, 2023 | 26.30K | 6.30K | 31.49% |
| Jun 30, 2022 | 20.00K | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mastermyne Group | 206.15M |
| Red Metal | 2.05M |
| Aguia Resources | 493.96K |
| Black Canyon | 60.46K |
| Nordic Resources | 10.86K |
| Iron Bear Resources | 8.54K |
| Lefroy Exploration | -17.00K |
| Rumble Resources | -88.92K |
Celsius Resources News
- 2 months ago - AIM Market Roundup: Dillistone, CT Automotive, tinyBuild - The Armchair Trader
- 1 year ago - AIM Market Roundup: Petrel Resources, EnergyPathways - The Armchair Trader