DevEx Resources Limited (ASX:DEV)
0.2000
+0.0100 (5.26%)
May 27, 2026, 4:10 PM AEST
DevEx Resources Revenue
In the fiscal year ending June 30, 2025, DevEx Resources had annual revenue of 355.32K AUD with 255.32% growth.
Revenue
355.32K
Revenue Growth
+255.32%
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
4
Market Cap
142.02M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 355.32K | 255.32K | 255.32% |
| Jun 30, 2024 | 100.00K | 85.83K | 605.82% |
| Jun 30, 2023 | 14.17K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ardea Resources | 3.98M |
| Great Boulder Resources | 114.77K |
| Resolution Minerals | 95.21K |
| Encounter Resources | 74.15K |
| Quantum Graphite | 57.22K |
| Marmota | 32.61K |
| Stellar Resources | 30.25K |
| Cygnus Metals | -558.54K |
DevEx Resources News
- 23 days ago - DevEx Resources Transcript: Status update - Transcripts
- 23 days ago - DevEx Resources Slides: Status update - Filings
- 4 weeks ago - DevEx Resources Earnings release: Q3 2026 - Filings
- 2 months ago - DevEx Resources Transcript: JMM & Tribeca Nuclear Energy Forum 2026 - Transcripts
- 2 months ago - DevEx Resources Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 3 months ago - DevEx Resources Transcript: RIU Explorers Conference 2026 - Transcripts
- 7 months ago - DevEx Resources Earnings release: Q1 2026 - Filings
- 8 months ago - DevEx Resources Transcript: RRS Gold Coast 2025 - Transcripts