Deep Yellow Limited (ASX:DYL)
1.785
-0.025 (-1.38%)
May 12, 2026, 4:10 PM AEST
Deep Yellow Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
25
Market Cap
1.74B
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | 15.95K | -22.51K | -58.53% |
| Jun 30, 2023 | 38.46K | -13.11K | -25.42% |
| Jun 30, 2022 | 51.57K | -4.56K | -8.12% |
| Jun 30, 2021 | 56.13K | -21.07K | -27.30% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Paladin Energy | 357.96M |
| Boss Energy | 109.62M |
| Energy Resources of Australia | 58.87M |
| Elevate Uranium | 1.11M |
| Alligator Energy | 1.11M |
| Energy Metals | 116.51K |
| Bannerman Energy | 13.00K |
| Berkeley Energia | -439.00K |
Deep Yellow News
- 4 weeks ago - Deep Yellow Stock Surges on Uranium Boom as Tumas Project Advances Toward Production - International Business Times (Australia)
- 3 months ago - Deep Yellow downgraded to Underperform from Hold at Jefferies - TheFly
- 5 months ago - Deep Yellow initiated with a Neutral at Goldman Sachs - TheFly
- 10 months ago - Deep Yellow Transcript: Diggers & Dealers Mining Forum 2025 - Transcripts
- 1 year ago - Deep Yellow Webcast Live at VirtualInvestorConferences.com - GlobeNewsWire
- 2 years ago - Deep Yellow initiated with a Speculative Buy at Canaccord - TheFly