Desert Metals Limited (ASX:DM1)
0.0070
0.00 (0.00%)
Apr 1, 2026, 2:17 PM AEST
Desert Metals Revenue
Desert Metals had revenue of 65.78K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 760.82% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 119.42K, up 37.53% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Desert Metals had annual revenue of 100.42K with 110.59% growth.
Revenue (ttm)
119.42K
Revenue Growth
+37.53%
P/S Ratio
38.15
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
4.56M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 100.42K | 52.73K | 110.59% |
| Jun 30, 2024 | 47.68K | 25.06K | 110.73% |
| Jun 30, 2023 | 22.63K | 14.45K | 176.56% |
| Jun 30, 2022 | 8.18K | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Stelar Metals | 214.92K |
| Orbminco | 139.75K |
| Eastern Resources | 124.51K |
| Sabre Resources | 39.76K |
| Oakajee Corporation | 8.25K |
| Golden Mile Resources | -4.29K |
| Parabellum Resources | -12.04K |
| C29 Metals | -14.59K |