Diatreme Resources Limited (ASX:DRX)
0.0160
-0.0020 (-11.11%)
Apr 2, 2026, 3:21 PM AEST
Diatreme Resources Revenue
In the year 2025, Diatreme Resources had annual revenue of 185.33K AUD, down -79.09%. Diatreme Resources had revenue of -471.27K in the half year ending December 31, 2025.
Revenue
185.33K
Revenue Growth
-79.09%
P/S Ratio
432.37
Revenue / Employee
37.07K
Employees
5
Market Cap
80.13M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 185.33K | -701.13K | -79.09% |
| Dec 31, 2024 | 886.46K | 417.96K | 89.21% |
| Dec 31, 2023 | 468.51K | 358.37K | 325.38% |
| Dec 31, 2022 | 110.14K | 86.20K | 360.09% |
| Dec 31, 2021 | 23.94K | 2.66K | 12.50% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mitchell Services | 199.80M |
| Element 25 | 1.88M |
| Australian Vanadium | 613.00K |
| Lunnon Metals | 197.02K |
| Globe Metals & Mining | 61.00K |
| Stellar Resources | 30.25K |
| VHM Limited | 5.00K |
| Anson Resources | -20.85K |
Diatreme Resources News
- 5 months ago - Diatreme Resources Limited (DRRLF) Presents at Noosa Mining Investor Conference - Slideshow - Seeking Alpha