Greenwing Resources Ltd (ASX:GW1)
0.0620
-0.0020 (-3.13%)
May 14, 2026, 3:59 PM AEST
Greenwing Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
130
Market Cap
31.54M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 19.14K | -1.40M | -98.65% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| King River Resources | 18.63M |
| Prairie Lithium | 14.24M |
| Everest Metals Corporation | 879.86K |
| Yugo Metals | 372.84K |
| S2 Resources | 137.19K |
| Kali Metals | 116.73K |
| Fortuna Metals | 71.19K |
| Agrimin | 18.66K |
Greenwing Resources News
- 3 years ago - NIO (NYSE: NIO) Snaps Up Stake in Lithium Company, Greenwing Resources - TipRanks