Iron Bear Resources Ltd (ASX:IBR)
0.0410
0.00 (0.00%)
Last updated: Mar 27, 2026, 12:55 PM AEST
Iron Bear Resources Revenue
Iron Bear Resources had revenue of 8.54K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, up 71.71% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Iron Bear Resources had annual revenue of 9.83K with 464.79% growth.
Revenue (ttm)
8.54K
Revenue Growth
+71.71%
P/S Ratio
5,311.67
Revenue / Employee
158.13
Employees
54
Market Cap
45.36M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 9.83K | 8.09K | 464.79% |
| Jun 30, 2024 | 1.74K | 1.68K | 2,620.31% |
| Jun 30, 2023 | 64.00 | -129.00 | -66.84% |
| Jun 30, 2022 | 193.00 | -4.49K | -95.88% |
| Jun 30, 2021 | 4.68K | -320.23K | -98.56% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Image Resources NL | 22.05M |
| King River Resources | 18.63M |
| Black Canyon | 60.46K |
| Rapid Critical Metals | 1.81K |
| Lefroy Exploration | -17.00K |
| Lachlan Star | -27.09K |
| Andromeda Metals | -229.45K |
| Cobalt Blue Holdings | -942.00K |