Javelin Minerals Limited (ASX:JAV)
0.1000
-0.0100 (-9.09%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Javelin Minerals Revenue
Javelin Minerals had revenue of 10.00K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -66.68% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Javelin Minerals had annual revenue of 40.01K.
Revenue (ttm)
10.00K
Revenue Growth
-66.68%
P/S Ratio
2,690.52
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
26.91M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 40.01K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Galileo Mining | 930.68K |
| Lincoln Minerals | 601.72K |
| Alliance Nickel | 426.23K |
| S2 Resources | 137.19K |
| Kali Metals | 116.73K |
| Legacy Minerals Holdings | 71.65K |
| Heavy Minerals | 40.65K |
| MinRex Resources | 17.57K |