tiscon AG (FRA:TIS0)
1.000
+0.100 (11.11%)
Last updated: May 14, 2026, 1:10 PM CET
tiscon AG Market Cap
tiscon AG has a market cap or net worth of €225 thousand as of May 14, 2026. Its market cap has decreased by -69.18% in one year.
Market Cap
225.00K
Enterprise Value
n/a
Revenue
326.11M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€1.00
Market Cap Chart
Since March 16, 2000, tiscon AG's market cap has decreased from 675.00M to 225.00K, a decrease of -99.97%. That is a compound annual growth rate of -26.35%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 13, 2026 | 225.00K | 11.80% |
| Dec 30, 2025 | 201.25K | -28.76% |
| Dec 30, 2024 | 282.50K | 115.24% |
| Dec 29, 2023 | 131.25K | -65.00% |
| Dec 30, 2022 | 375.00K | 66.67% |
| Dec 30, 2021 | 225.00K | 400.00% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Paion AG | 456.56K |
| iQ International AG | 447.55K |
| Greiffenberger AG | 409.89K |
| co.don AG | 360.77K |
| CCS Abwicklungs AG | 334.61K |
| creditshelf Aktiengesellschaft | 328.05K |
| Sino-German United AG | 288.00K |
| Ming Le Sports AG | 277.08K |