American Tungsten and Antimony Ltd (ASX:AT4)
0.0780
-0.0020 (-2.50%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
ASX:AT4 Revenue
American Tungsten and Antimony had revenue of 27.98K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, up 2,797,800.00% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, American Tungsten and Antimony had annual revenue of 27.98K with 4,178.13% growth.
Revenue
27.98K
Revenue Growth
+2,797,800.00%
P/S Ratio
3,746.44
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
104.82M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 27.98K | 27.33K | 4,178.13% |
| Jun 30, 2024 | 654.00 | -8.11K | -92.53% |
| Jun 30, 2023 | 8.76K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ardea Resources | 3.98M |
| Dreadnought Resources | 270.15K |
| Argosy Minerals | 179.48K |
| Great Boulder Resources | 114.77K |
| Resolution Minerals | 95.21K |
| Aldoro Resources | 40.98K |
| VHM Limited | 5.00K |
| Apollo Minerals | -279.53K |
American Tungsten and Antimony News
- 22 days ago - American Tungsten & Antimony Reports High-Grade Antimony Discovery in Utah, Highlighting Potential for Major U.S. Critical Minerals Deposit - PRNewsWire